Modely bazénov

Plastový bazén
 

Modely bazénov podľa tvaru bazénu:

Obdĺžnikový bazén – najpopulárnejší tvar bazéna na trhu. Vyznačuje sa čistými líniami, ktoré dotvára nami jedinečne dodávaný hliníkový lem, ktorý z časti tvorí tzv. "VLNOLAM" a z vonkajšej strany je hliníkový lem esteticky najrajším v rámci dodávaných bazénov na trhu. Svojou konštrukciou vie majiteľ pod lem uložiť akúkoľvek dlažbu (drevenú, betónovú) alebo kamennú dlažbu, ktorá 1,5cm vchádza pod tento lem a takto ukončuje jednoliatu plochu okolo bazéna. 

Obdĺžnikový tvar bazéna štandardne ponúkame s 90 stupňovým rohom resp. oblúkovým (rádius 500 mm). Najlepší typ pre kondičné plávanie. V kombinácii s protiprúdom si doprajete aj športové plávanie.

Oválny bazén - cenovo najdostupnejší typ bazénu. Jeho jedinou nevýhodou je pravidelný rádius, pri ktorom však strácate miesto v rohoch bazéna.

Podľa technológie obehu vody v bazéne:

Plastový bazén so skimmerom
Plastové bazény so skimmerom sú najpopulárnejším typom bazénov. U tejto varianty je hladina vody cca 10 až 15 cm pod úrovňou horného okraju bazéna. Bazénová voda je skimmerom nasávaná do filtračného zariadenia a späť do bazéna sa vracia čistá, vtokovými tryskami.

Prelivový bazén - tzv. bazén s napnutou hladinou – zapustený plastový bazén, pri ktorom je namiesto lemu je vytvorený odvodový žľab s pochôdznymi rohožami po celom obvode bazénu, resp. jeho časti. Namiesto bazénového lemu je min. 20cm široký žľab (farba žľabu je podľa výroberu zákazníka), ktorým sa odvádza voda do retenčnej (zádržnej) nádrže, ktorá je súčasťou filtračnej časti bazéna a je zabetónovaná spoločne s bazénom. Tento bazén je finančne aj stavebne o niečo náročnejší, pretože sa tu kladie veľký dôraz na absolútnu rovinu, na osadenie bazéna, ktorého súčasťou musí byť aj automatická kontrola úrovne vody v bazéne. Retenčná (zádržná alebo vyrovnávacia) nádrž býva väčšinou súčasťou monobloku bazéna, kde je nainštalovaná aj filtračná jednotka, elektromagnetické ventily a čidlá, dohliadajúce na hladinu vody.


 

Možnosti výberu bazénového lemu:

  1. Bazén s hliníkovým lemom - najžiadanejší variant
  2. Posedový bazénový lem – nad okolnú dlažbu je lem vyvýšený o cca 5 cm a širokým 15cm plastom vo farbe bazéna
  3. Segmentová dlažba - zapustený bazén zároveň s dlažbou, resp. variant kedy je bazénový lem položený na dlažbe

 

 

Prevádzkovateľ

LUMIAS, spol. s r.o.
zapísaná v OR Okresného
súdu BA I číslo 81624/B
Jakubov 554
okres Malacky, 90063
IČO: 46 693 793
IČ DPH: SK2023548538

Kontakty

Email: svetbazenov@gmail.com
Telefón: +421 948 42 12 42