Lucas

V súčasnosti najvyhľadávanejší a najčastejšie dodávaný typ prekrytia na trhu. Pre svoju výšku je vhodný do každej záhrady a svojím prevedením s čírym polykarbonátom pôsobí naozaj luxusne.

Tvar Prekrytia je tvorený viacerými uhlami a vrchná časť je vo forme plytkého oblúku s postrannými skosenými krídlami, ktoré zaručujú vždy vynikajúci výhľad z aj do bazénu. Je príjemným doplnením záhrady a nepôsobí rušivo voči ostatným prvkom záhrady (najmä kríkom, stromom, kvetinám a pod.),

VÝPLŇ PREKRYTIA
Výplň prekrytia je štandardne zhotovená číreho polykarbonátu 4mm s ochrannou vrstvou proti UV žiareniu. Výplň je takisto samonosná a nesmie byť zaťažovaná cudzími predmetmi. Čistí sa slabými mydlovými roztokmi, mäkkou hubkou alebo látkou.

KOĽAJISKO
je vyrobené zo špeciálnych profilov z hliníkovej zliatiny. V štandardnom prevedení s úpravou elox. Koľajnice sa pripevňujú do rovného a pevného podkladu napr. betón min. B20 alebo dlažba v betóne. V priestore koľajiska je nutné udržiavať poriadok. V prípade nečistôt v koľajisku je obmedzený alebo úplne zamedzený posuv segmentov prekrytia.

MALÉ A VEĽKÉ ČELO
sa pripevňuje k jednotlivým segmentom pomocou kotviacich skrutiek s plastovou hlavou. Obidve čelá sa dajú prispôsobiť požiadavkám zákazníka. Pri objednávaní prekrytia musí byť upresnená výška lemu bazéna a či užívateľ chce prechádzať cez bazén s nasadeným čelom.

POSUVNÉ DVERE
Sú štandardne umiestnené na veľkom čele prekrytia mimo stredovú osu a to v pravej alebo ľavej časti čela podľa priania objednávateľa a sú zahrnuté v základnej cene prekrytia. Posuvné dvere môžu byť samozrejme umiestnené aj v malom čele podľa priania. Posuvné dvere slúžia ako vstup do bazéna.

PÁNTOVÉ DVERE
Sú umiestnené na veľkom alebo malom čele prekrytia podľa želania zákazníka a možnostiam výroby. Pántové dvere slúžia najmä ako vstup do bazéna, obsluha skimmera a na odvetrávanie. Používajú sa najmä tam, kde sú súčasťou bazéna rôzne prekážky pre odsuv prekrytia ako celku napr. nerezové schodisko, skákacia doska, madlá a pod. Tieto dvere sa umiestnia na prekrytie tak, aby pri otvorenom stave mohlo byť odsunuté prekrytie za bazén bez demontáže čela.

FUNKČNOSŤ PREKRYTIA:
Segmenty sa pohybujú po pevnej dráhe pomocou silikónových koliesok a sú presúvané do polohy úplne otvoreného alebo uzatvoreného podľa potrieb užívateľa. Jednotlivé segmenty sú vybavené aretáciou pomocou špeciálnych uchytení priamo do koľajiska alebo betónového podkladu proti nežiaducemu posunu prekrytia. 

 

Prevádzkovateľ

LUMIAS, spol. s r.o.
zapísaná v OR Okresného
súdu BA I číslo 81624/B
Jakubov 554
okres Malacky, 90063
IČO: 46 693 793
IČ DPH: SK2023548538

Kontakty

Email: svetbazenov@gmail.com
Telefón: +421 948 42 12 42